eTwinning projekt „Project 4”

Autor: ADRIJANA ROŽDIJEVAC, 1. 10. 2021.

Učenici koji pohađaju dodatnu nastavu engleskog jezika kod nastavnice Adrijana Roždijevac započeli su novi eTwinning projekt pod nazivom „Project 4”, kojim će tijekom prvog polugodišta obilježiti blagdane i posebne dane s ciljem razvijanja četiri jezične vještine: slušanje, govorenje, čitanje i pisanje.

Učenici koji pohađaju dodatnu nastavu engleskog jezika kod nastavnice Adrijane Roždijevac započeli su novi eTwinning projekt pod nazivom „Project 4”, kojim će tijekom prvog polugodišta obilježiti blagdane i posebne dane. U projektu sudjeluje 37 škola partnera iz 20 različitih europskih zemalja (Njemačka, Portugal, Španjolska, Turska, Slovenija, Ukrajina, Poljska, Slovačka, Grčka, Italija, Hrvatska, Armenija, Gruzija, Sjeverna Makedonija, Litva, Latvija, Moldavija, Srbija i Rumunjska), uključujući i Jordan. Cilj projekta je obilježiti blagdane i posebne datume koristeći engleski jezik kroz različite aktivnosti i suradnju s ostalim učenicima u projektu i na taj način razvijati četiri jezične vještine (slušanje, govorenje, čitanje i pisanje), ali i upoznati gradove i države škola partnera, kao i koristiti različite IKT alate.

Projekt je podijeljen u četiri modula, a u prvom modulu nazvanom „Home is where the heart is” učenici su tijekom rujna imali zadatak predstaviti svoje mjesto i školu, te koristeći Mentimeter objasniti što za njih predstavlja riječ „home”. Zaključili smo da svim učenicima i učiteljima u projektu obitelj, ljubav, sigurnost, sreća, udobnost i prijatelji predstavljaju samu bit doma gdje se oni osjećaju opušteno i imaju svoju slobodu. Kako se svake godine 27. rujna obilježava Svjetski dan turizma (World Tourism Day) učenici su imali zadatak izraditi turistički vodič u kojem predstavljaju svoje grad ili selo i njegove najvažnije znamenitosti. Naši učenici su Soljane predstavili izradom turističkog vodiča u Canvi, a naše vodiče, kao i vodiče ostalih škola partnera možete pogledati na ovoj poveznici

Kako bi što bolje predstavili sebe, učenici su imali i zadatak opisati četiri stvari koje su im važne u životu i koje ih najbolje predstavljaju, kao i izraditi tzv. „Chinese portrait” u kojem na metaforički način opisuju sebe uspoređujući se s različitim stvarima, mjestima, ljudima i životinjama. Naši učenici su izradili projektne zadatke koristeći Canvu i aplikacije Bitmoji i Chatterpix.

Veselimo se novim projektnim aktivnostima!