Model ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama - upute

Autor: Marina Blaževac, 11. 2. 2022.

Poštovani roditelji!

S obzirom na povećani broj samoizolacija učenika u osnovnim i srednjim školama i s ciljem održavanja nastave uživo (po modelu A) Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji s Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo razradilo je model ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama uz provođenje dobrovoljnog samotestiranja učenika.

Sukladno navedenom, u privitku su:

1. Upute o primjeni modela ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama uz provođenje redovitog dobrovoljnog samotestiranja učenika

2. Obavijest za roditelje/skrbnike i

3. Obrazac/izjave za roditelje/skrbnike

4. Upute za korištenje BAT testa

5. Video upute za testiranje

Kliknite na "više" za dodatne informacije

U našoj školi će se od idućeg tjedna provoditi model ukidanja samoizolacija učenika uz provođenje dobrovoljnog samotestiranja učenika.
Testiranje je besplatno i na dobrovoljnoj bazi te roditelj koji ne želi testirati svoje dijete, ne mora. U tom slučaju roditelj mora potpisati izjavu kojom izjavljuje da ne želi testiranje i onda neće ni dobiti testove.
Testiranje treba obaviti roditelj, nedjeljom navečer ili ponedjeljkom ujutro. Negativan nalaz ne morate nikome prijaviti. Pozitivan nalaz trebate odmah javiti učiteljici ili razredniku/ci te se javiti svom obiteljskom liječniku za daljnje postupanje.

učenik koji nije cijepljen ili nije prebolio koronu unatrag 4 mjeseca:
u slučaju kontakta s pozitivnom osobom učenik mora ići u samoizolaciju.
Ukoliko učenik sudjeluje u ovom samotestiranju i negativan je na testu onda ne mora u samoizolaciju.

učenik koji je cijepljen ili je prebolio zarazu u zadnja 4 mjeseca može:

1.testirati se kao svi ostali učenici
2.testirati se samo u slučaju pojave pozitivnog slučaja u njihovom razrednom odjelu. Dobit će 2 testa i testirat će se nakon zadnjeg kontakta i 5-7dana od kontakta s pozitivnom osobom.
Učenici iz ove kategorije, a čiji su roditelji potpisali izjavu da ne žele testiranje, provode samotestiranje u vlastitom aranžmanu nakon kontakta i nakon 5-7 dana od kontakta s pozitivnom osobom.

Molim da pročitate upute i da roditelji koji ne žele testirati svoje dijete potpišu Izjavu i po djetetu je pošalju u petak 11.2. učiteljici/razrednici . Ukoliko ne žele po svome djetetu onda je trebaju donijeti osobno. Testove ćemo poslati po učenicima u petak 11.2. Roditelj koji ne želi  testove primiti preko svog djeteta treba kontaktirati razrednika i doći osobno u školu.

Ravnateljica: Katarina Marjanović