Pričaš mi, pričam ti

Autor: BRANKA Čaić, 25. 10. 2021.

15.10.2021. učenici nižih razreda su sa svojim učiteljicama posjetili Obiteljski dom Sveti Josip u Soljanima. Ove školske godine naša škola surađuje sa Obiteljskim domom sa projektom Pričaš mi, pričam ti… Cilj našeg projekta je povezivanje učenika sa korisnicima Obiteljskog doma, razvijanje empatije prema osobama starije životne dobi te da se razgovorom sa starijim osobama učimo strpljenju, čujemo nevjerojatne priče, uz naš smijeh ćemo ih opustiti, razgovorom ćemo ih potaknuti da ostanu mentalno vitalni, naučit ćemo biti nesebični i zahvalni, saznat ćemo ponešto o mudrosti.

Korisnike Obiteljskog doma smo iznenadili sa košarama pekarskih proizvoda koje su naše vrijedne mame i bake napravile za obilježavanje Dana kruha u našoj školi. No, to nije sve, razveselili smo ih i sa zanimljivim igrokazima, recitacijama, pjesmama… Nisu izostali ni zanimljivi razgovori između učenika i korisnika Doma. Kako nam je zanimljivo bilo pogledajte u galeriji.