Hippo English Language Olympiad – međunarodno natjecanje iz engleskog jezika

Autor: ADRIJANA ROŽDIJEVAC, 10. 6. 2020.

Ove školske godine po prvi puta u našoj školi organizirano je međunarodno natjecanje iz engleskog jezika pod nazivom Hippo English Language Olympiad – English Without Borders.

Ove školske godine po prvi puta u našoj školi organizirali smo međunarodno natjecanje iz engleskog jezika pod nazivom Hippo English Language Olympiad – English Without Borders.

Hippo „engleski bez granica“ je međunarodna organizacija koja promovira engleski jezik i potiče učenike diljem svijeta da se natječu u znanju engleskog jezika te poboljšava suradnju između učitelja. Global Hippo Association je neprofitna organizacija osnovana sa svrhom promoviranja važnosti engleskog jezika i povezivanja djece iz različitih zemalja.

Natjecanje se organizira u tri kruga: preliminarni krug (školska razina), polufinale (državna razina) i finale (međunarodna razina). Učenici osnovne škole mogu se natjecati u četiri kategorije, a to su Hippo Little (3. razred i mlađi), Hippo 1 (4. i 5. razred), Hippo 2 (6. razred) i Hippo 3 (7. i 8. razred). Više o HIPPO natjecanju i organizaciji možete pročitati ovdje: https://www.hippo-competition.org/

Testiranje u našoj školi je provela učiteljica engleskoga jezika Adrijana Roždijevac koja je bila i mentorica i koordinatorica natjecanja. Na školsku razinu natjecanja prijavilo se 16 učenika od 2. do 8. razreda i natjecali su se u sve četiri Hippo kategorije.

Preliminarni krug 8. Međunarodnog natjecanja iz engleskoga jezika HIPPO 2020 održan je 21. veljače 2020. godine u prostorijama naše škole. Ispit se sastojao od tri dijela: čitanje s razumijevanjem, slušanje s razumijevanjem i upotreba jezika (gramatika). Ove godine, u preliminarnom krugu natjecanja, sudjelovalo je čak 56.017 kandidata iz pedesetak zemalja diljem svijeta.

Svi kandidati nagrađeni su Hippo priznanjima za sudjelovanje. Sve pohvale učenicima na dodatnom radu i trudu kojeg su uložili kako bi mogli pristupiti natjecanju.

Rezultati preliminarnog natjecanje objavljeni su sredinom ožujka kada smo krenuli s nastavom na daljinu zbog COVID-19 pandemije. Naše učenice Marija Filipović (5.a razred), Lucija Petrović (6. razred) i Mirela Tatomirović (8. razred) uspješno su riješile ispite i ušle u polufinale Hippo natjecanja. Čestitamo!

Nažalost, zbog navedenih razloga, polufinalno natjecanje se nije održalo kao što je planirano u Osijeku nego online 27. svibnja 2020. godine, a ispit se sastojao od čitanja s razumijevanjem i pisanja sastava. Bilo je to jedno sasvim novo i učenicama neobično iskustvo, ali su se odlično snašle i sada čekamo rezultate koji bi trebali biti objavljeni do kraja srpnja.

Finale se uvijek održava u Veneciji u lipnju, ali ove godine organizator je odlučio kako će se i završnica natjecanja održati online u rujnu kako bi osigurali sigurnost svih sudionika.