The Travelling Mascot: projektne aktivnosti tijekom COVID-19 pandemije

Autor: ADRIJANA ROŽDIJEVAC, 25. 5. 2020.

Projektne aktivnosti eTwinning projekta „The Travelling Mascot” učenika 6. razreda od kuće tijekom COVID-19 pandemije u ožujku, travnju i svibnju.

Unatoč nastaloj COVID-19 pandemiji i održavanju nastave na daljinu, učenici 6. razreda su nastavili odrađivati projektne aktivnosti tijekom nastave Engleskog jezika za eTwinning projekt „The Travelling Mascot” iz udobnosti svoga doma. Zbog navedenih razloga došlo je do manjih izmjena u projektnim aktivnostima i, nažalost, maskote Fernand i Lucien zbog zatvaranja škola diljem Europe nisu uspjeli posjetiti sve planirane škole partnere.

Naravno, škole partneri nisu dopustili da ih sve to omete, nego su uspješno nastavili izrađivati i odrađivati projektne aktivnosti, a jedna od njih je bila i izrada plakata s uputama kako ostati zdrav i siguran tijekom pandemije koronavirusa. Digitalne radove naših učenika, kao i one nacrtane rukom možete pogledati na fotografijama ispod, kao i na ovoj poveznici

Učenici su sudjelovali u raspravama na forumu na temu najdražih filmova i serija, ali i nešto ozbiljnijim temama gdje su raspravljali o sigurnosti tijekom pandemije koronavirusa i kako provode svoje slobodno vrijeme kod kuće kada nisu na online nastavi.

Školama partnerima koje slave Uskrs učenici su izradili i čestitku uz želju da se svi pridržavaju zadanih restrikcija i ostanu zdravi u sigurnosti svojih domova.

Učenici su s radošću gledali video uratke i e-knjige ostalih učenika iz različitih zemalja, kao i odigrali digitalni lov na blago (digital escape room) kojeg su im izradili učenici iz Poljske, a kroz koji su naučili nove i zanimljive činjenice o Poljskoj, poljskoj kulturi, jeziku, hrani i poznatim Poljacima. Lov na blago možete i sami odigrati na ovoj poveznici.