6. Susreti škola koje nose ime Josipa Kozarca

Autor: Marina Blaževac, 11. 4. 2019.

Ove godine, točnije 28. ožujka 2019.g. domaćinstvo i organizacija Susreta pripali su Osnovnoj školi „Josip Kozarac“ u Soljanima. Uz školu u Soljanima, na Susretima sudjeluju istoimene škole iz Vinkovaca, Lipovljana, Slavonskog Šamca, Semeljaca, Slatine i Josipovca Punitovačkog te su time obuhvaćene sve škole tog imena u 5 slavonskih županija.

Ideja o Susretima škola koje nose ime Josipa Kozarca pokrenuta je školske godine 2013./ 2014. u Lipovljanima kao odraz pripadništva, zajedništva, njegovanja tradicije i baštine našeg poznatog književnika, šumara i Slavonca Josipa Kozarca.. Za datum održavanja susreta izabran je datum rođenja Josipa Kozarca (18.3.) kojeg se svi okvirno pridržavaju.

Ove godine, točnije 28. ožujka 2019.g. domaćinstvo i organizacija Susreta pripali su Osnovnoj školi „Josip Kozarac“ u Soljanima. Uz školu u Soljanima, na Susretima sudjeluju istoimene škole iz Vinkovaca, Lipovljana, Slavonskog Šamca, Semeljaca, Slatine i Josipovca Punitovačkog te su time obuhvaćene  sve škole tog imena u 5 slavonskih županija.

Škola domaćin organizira izložbu literarnih i likovnih radova gostujućih škola te priredbu na kojoj se sve škole predstave prigodnim točkama. Ovogodišnja priredba održana je u mjesnom Domu kulture. Priredbi su prisustvovali, uz brojne goste i mještane, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje Jadranka Mustapić-Karlić, pročelnik Upravnog odjela za sport, mlade i demografiju Kruno Šarić te načelnik Općine Vrbanja Velimir Redl.

Program je bio raznovrstan, izmjenjivale su se plesne točke s igrokazima, recitacijama i monolozima.

Nakon priredbe, upriličen je svečani ručak u Osnovnoj školi „Josip Kozarac“ Soljani.

Odmah iza ručka, učenici gostujućih škola imali su kviz pod imenom „Lov na blago“. Učenici škole domaćina su kroz različite projekte tijekom školske godine skupljali materijale koje su učitelji pretvorili u QR kodove i napravili kviz. Najuspješniji bili su učenici Osnovne škole „Josip Kozarac“ Semeljci te su dobili prigodnu nagradu.

Velika nam je čast što smo bili domaćin ovogodišnjih Susreta i što se tradicija uspješno nastavlja.

Veselimo se sljedećem susretu koji će biti u Slavonskom Šamcu.

Ravnateljica škole Josip Kozarac, Soljani

Katarina Marjanović

Fotografije možete pogledati u našoj galeriji fotografija.