> O školi

O ŠKOLI

Osnovna škola „ Josip Kozarac“  Soljani djeluje u dva naselja općine Vrbanja – Soljani i Strošinci. Ove školske 2019./2020. godine  brojimo ukupno 100 učenika. Kao i u većini škola u Hrvatskoj,  prisutan je  trend smanjenja broja učenika svake nove školske godine.

Broj zaposlenika u školi iznosi 34, a  od toga je 25 odgojno-obrazovnih djelatnika.

Pri školi djeluje Mala škola, program predškole za djecu prije polaska u prvi razred osnovne škole.

Što se tiče materijalnih uvjeta, opremljenosti i udobnosti boravka učenika i zaposlenika u školi, stanje je dosta dobro.

Zgrada škole u Soljanima nije stara (1988. g. ) i ima dovoljno prostora za odvijanje nastave u jednoj smjeni, dok je zgrada u Strošincima puno starija, ali je više puta adaptirana i  dograđivana osobito nakon poplave 2014.g. te je sada u vrlo dobrom stanju.

Škola ima i sportsku dvoranu koja, osim za nastavu tjelesne i zdravstvene kulture, služi i za neke školske manifestacije, priredbe, izvannastavne aktivnosti, treninge i sl.

U školi se odvija nastava prema suvremenim zahtjevima s najmodernijim nastavnim sredstvima i pomagalima te stručnim i kvalitetnim učiteljskim kadrom. U većini učionica imamo pametne ploče ili projektore, učitelji su opremljeni prijenosnim računalima, a učenici 1., 5. i 7.r. tabletima.

U skladu sa smjernicama suvremenog obrazovanja stalno nastojimo raditi na unaprjeđivanju kako materijalnih uvjeta tako i na stvaranju podržavajuće i motivirajuće klime kako za učenike tako i za učitelje.

Uz dobru suradnju s lokalnom zajednicom, općinom Vrbanja i Vukovarsko-srijemskom županijom uspijevamo osigurati dobre uvjete boravka i rada učenika i djelatnika.

Katarina Marjanović, ravnateljica

« Svibanj 2021 »