Webclassroom/Webučionica 2.0 – novi eTwinning projekt

Autor: ADRIJANA ROŽDIJEVAC, 18. 9. 2020.

Učenici od 5. do 8. razreda zajedno s nastavnicom Adrijanom Roždijevac sudjeluju u još jednom eTwinning projektu ove školske godine pod nazivom „Webclassroom/Webučionica 2.0”.

Učenici od 5. do 8. razreda zajedno s nastavnicom engleskog jezika Adrijanom Roždijevac sudjeluju u još jednom eTwinning projektu ove školske godine pod nazivom „Webclassroom/Webučionica 2.0”. Projekt će trajati cijelu školsku godinu, a u njemu sudjeluje preko 260 škola partnera iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Sjeverne Makedonije, Njemačke i Turske. Cilj ovog projekta je stjecanja digitalnih znanja i razvoj informatičko-komunikacijskih kompetencija kod učenika, ali i učitelja, te korištenje navedenih znanja u različitim situacijama na nastavi Engleskog jezika.

Naši učenici marljivo rade na projektu od prvog dana ove školske godine, pa su tako predstavili našu školu prezentacijom izrađenom u Book Creatoru, koju možete pogledati ovdje https://bit.ly/OSSoljani.

Logo projekta su izrađivali učenici 6. a i 8. razreda koristeći The Hoth Logo Maker, TextGiraffe i FlamingText. Glasanjem je za logo projekta izabran zajednički logo učenika 8. razreda. Neke od predloženih loga učenika možete pogledati ispod.

Trenutno se pripremamo za aktivnosti obilježavanja Europskog dana jezika tijekom kojih ćemo naučiti koristiti dvije nove aplikacija, a to su Bitmoji i ChatterPix.

Sve naše projektne aktivnosti možete pratiti na našoj Padlet stranici projekta gdje ćemo detaljno bilježiti sve po mjesecima. http://bit.ly/WebclassroomSoljani

Veselimo se novom eTwinning projektu i projektnim aktivnostima!