EUROPSKA I NACIONALNA OZNAKA KVALITETE ZA ETWINNING PROJEKT

Autor: ADRIJANA ROŽDIJEVAC, 29. 10. 2020.

Središnja služba za podršku eTwinningu iz Bruxellesa dodijelila je učiteljici engleskog jezika Adrijani Roždijevac Europsku oznaku kvalitete, a učenicima 7. razreda Nacionalnu oznaku kvalitete za rad na eTwinning projektu „The Travelling Mascot” realiziranom u školskoj godini 2019./2020. To znači da je rad učiteljice, njenih učenika i škole prepoznat na najvišoj europskoj razini.

Europska oznaka kvalitete druga je oznaka uspjeha (nakon Nacionalne oznake kvalitete), a dodjeljuje se samo jednom u godini i njena dodjela objavljuje se na eTwinning portalu. eTwinning oznake kvalitete podjeljuju se učiteljima s izvrsnim eTwinning projektima i potvrđuju da je projekt zadovoljio određene nacionalne i europske standarde kao što su pedagoška inovacija i kreativnost, integracija projekta u kurikulum, komunikacija i razmjena među partnerskim školama, suradnja partnerskih škola, kreativna uporaba IKT-a, vidljivi rezultati i učinak, kao i detaljno dokumentiranje projekta.

Učenicima sudionici projekta dodijeljena je Učenička oznaka kvalitete koju su primili ovih dana, a koja simbolizira njihov uložen trud i aktivno sudjelovanje u projektu. Čestitamo od srca!

Da se prisjetimo, u projektu je sudjelovalo 12 škola partnera iz 10 različitih europskih zemalja, a cilj projekta je bio upoznati običaje i kulturu zemalja partnera, s naglaskom na škole i način njihovog funkcioniranja, međusobno surađivati i stvarati nova prijateljstva kroz upotrebu engleskog jezika i korištenje raznih digitalnih alata. Tijekom nastavne godine, učenici su izradili niz projektnih aktivnosti, a najzanimljivija je sigurno bila posjet mačka Fernanda našoj školi.

Konačni proizvod suradnje među školama partnerima je „The Travelling Mascot Documentary”, dokumentarac koji sadrži video snimke i intervjue svih škola i zemalja koje su maskote Fernand i Lucien posjetili tijekom školske godine, a možete ga pogledati na ovoj poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=dLo_f5LtUek

Na Padlet stranici projekta možete pogledati sve projektne aktivnosti raspoređene po mjesecima. https://padlet.com/adryr69/sphkfbk4l7fygmxf

A kako biste vidjeli koje su sve projektne aktivnosti našu učenici odradili tijekom cijelog projekta, pogledajte ovaj video: https://spark.adobe.com/video/qsmCslXnHSdp7