Knjižica o koronavirusu za djecu

Autor: Marina Blaževac, 8. 5. 2020.

BESPLATNA ilustrirana knjižica u kojoj se koronavirus i životne promjene koje upravo živimo objašnjavaju djeci u dobi od 5 do 11 godina. Knjigu je ilustrirao Axel Scheffler kojeg naši čitatelji dobro poznaju kao autora i ilustratora serijala Pip i Popi. Autorski tim koji je radio na knjižici sastoji se od renomiranih britanskih pedagoga, kliničkog psihologa i epidemiologa s Londonske škole higijene i tropske medicine.

Jezikom razumljivim djeci starije predškolske i mlađe školske dobi, knjižica odgovara na ova i mnoga druga pitanja:

Što je koronavirus?
Kako dolazi do zaraze koronavirusom?
Zašto se ljudi toliko brinu da se ne zaraze?
Zašto moramo toliko paziti na higijenu i kako to raditi?
Zašto su skoro sva mjesta na koja obično idemo sada zatvorena?
Kako je to biti stalno kod kuće?
Kako se osjećam ja i članovi moje obitelji?
Zašto ne možemo posjetiti baku i djeda?
Što je sa školom i zadaćama?
Kako ja mogu pomoći?
Što nas čeka u budućnosti?

Knjiga je nastala u suradnji s britanskom izdavačkom kućom Nosy Crow koja je u vrlo kratkom vremenu okupila multidisciplinarni stručni tim liječnika, psihologa i učitelja, a za vizualni dojam pobrinuo se Axel Scheffler.

Želimo biti sigurni da će ova knjižica doći do što većeg broja djece i odraslih osoba koje o njima skrbe - roditelja, knjižničara, odgojitelja i učitelja. Zato je potpuno besplatna za preuzimanje i čitanje. Svi ljudi koji su uložili svoja stručna znanja i trud u stvaranje ove knjige, radili su volonterski, vođeni željom da pomognu djeci u ovoj novoj, zahtjevnoj životnoj situaciji.

Knjigu "Koronavirus. Knjižica za djecu" možete besplatno pročitati i preuzeti OVDJE.