Europski dan jezika obilježen eTwinning projektom slanja razglednica

Autor: ADRIJANA ROŽDIJEVAC, 22. 10. 2019.

Učenici od 5. do 8. razreda zajedno s učiteljicom Adrijanom Roždijevac obilježili su 26. rujna Europski dan jezika sudjelujući u još jednom eTwinning projektu u sklopu nastave engleskog jezika.

I ove školske godine, učenici od 5. do 8. razreda zajedno s učiteljicom Adrijanom Roždijevac obilježili su 26. rujna Europski dan jezika sudjelujući u još jednom eTwinning projektu u sklopu nastave engleskog jezika. U projektu pod nazivom "European day of languages 2019" sudjelovale su 22 škole iz 10 različitih europskih zemalja (Francuska, Turska, Poljska, Italija, Litva, Ukrajina, Gruzija, Španjolska, Hrvatska i Slovačka).

Učenici su tijekom rujna izradili razglednice koje su kreativno ukrasili hrvatskim i slavonskim motivima, i na taj način školama partnerima pokušali predstaviti našu državu, a ponajviše Slavoniju. Na razglednicama su se ukratko predstavili na hrvatskom i engleskom jeziku te zaželjeli svim sudionicima u projektu sretan Europski dan jezika.

Nakon nekoliko tjedana iščekivanja, naša škola i naši učenici su primili veliki broj razglednica od ostalih škola partnera i na taj način se bolje upoznali sa znamenitostima i jezicima država u projektu.

Učenici koji sudjeluju u izvannastavnoj aktivnosti English Club su odigrali kviz o Europskom danu jezika, kao i nekoliko online igara u kojima su povezivali europske države, jezike i zastave. Zanimljivo im je bilo pogađati jezike slušajući dijaloge i brojanje na raznim europskim jezicima, kao i uvježbavanje predstavljanja i pisanja kratkih dijaloga na turskom, francuskom, njemačkom, mađarskom, slovačkom, talijanskom, ruskom i španjolskom jeziku.