Božićna priredba na slovačkom jeziku

Autor: Ružica Sorčik Nestić, 13. 1. 2020.

Božićna priredba u MS Soljani

Dana 17.12.2019. u OŠ Josip Kozarac u Soljanima održala se božićna priredba. Priredbu su osmislili učenici OŠ koji pohađaju nastavu slovačkog jezika uz vodstvo profesora V. Miksad.

Ove godine priredba se održava 15.tu godinu za redom. Tijekom svih ovih godina djeca su se predstavljala recitacijama i pjesmama i prigodnim igrokazima koje su osmislila sama djeca a neke je osmislio prof. Miksad. Tako su se i ove jubilarne 15.te godine, predstavili učenici svojim tekstovima i igrokazom „Godišnja doba“ koji je pripremio prof. Miksad. Dvije učenice su uz glazbenu pratnju svirača iz SKUS-a Ondrej Pekar, Ivan Šandor, Darko Matus i V. Miksad otpjevale po dvije pjesme s kojima su se predstavile na ovogodišnjem Festivalu slovačkih narodnih pjesama „Na Brehu pri Dunai“ u Iloku.

Nakon priredbe gledateljima i djeci kratko se obratila predsjednica MS Soljani pohvalivši trud i rad učenika i profesora. Zatim obratila se svećenica Evangeličke crkve u Soljanima Svetlana Vojnić Feldi također pohvalivši trud i rad učenika i profesora. Zahvalila se ravnateljici na pomoći u organizaciji ove priredbe i pozvala svu nazočnu djecu na preuzimanje darova, napomenuvši da će ona djeca koja nisu prisutna svoje darove također dobiti. Na kraju uz dobre i lijepe želje poželjela svima sretne i vesele nadolazeće blagdane.

Sanja Besek