Osmaši u Vukovaru šk. god. 2016./2017.

Autor: Marina Blaževac, 16. 9. 2016.

I ove su godine naši osmaši posjetili Vukovar u sklopu dvodnevne terenske nastave iz povijesti.

U sklopu projekta „Posjet Vukovaru osmih razreda“ učenici osmog razreda posjetili su Vukovar 12. i 13. rujna 2016. godine. Učenike je vodila razrednica Sanja Huber i učitelj povijesti Marin Ljubas.

Dvodnevna terenska nastava iz povijesti prvenstveno je namijenjena izravnom učenju Domovinskog rata i bitke za Vukovar. Kroz razgovor i predavanja izravnih sudionika Domovinskog rata i branitelja grada Vukovara upoznali smo njihov ratni put, ali i tužne uspomene na sve proživljeno. Isto tako, upoznali obišli smo prirodnu i kulturnu baštinu naše Domovine po kojoj smo jedinstveni u svijetu.

Prvi dan učenici su uz stručno vodstvo proveli razgledavajući Gradski muzej smješten u dvorcu Eltz, Muzej vučedolske kulture na Vučedolu, kao i poznati Vodotoranj. Nakon organiziranog ručka slijedila je prijava u hostel "Dubrovnik", šetnja gradom uz pratitelje, organizirana večera i zajednička večernja zabava u disco klubu s učiteljima i vodičima.

Drugi dan protekao je u detaljnom obilasku, uz stručno vodstvo, najvažnijih lokacija bitke za Vukovar (Spomen dom branitelja na Trpinjskoj cesti, Vukovarska bolnica, vojarna, Centralno groblje i Ovčara). Nakon ručka slijedilo je predavanje u sklopu škole mira i natjecanje učenika na kvizu znanja - našu su školu predstavljali učenici Klara Đurić i Arijan Milišić. Nakon dugotrajne i neizvjesne borbe, s vrlo jakom konkurencijom, naši su predstavnici pokazali izvrsno znanje i osvojili sjajno drugo mjesto! Čestitamo!

Fotografije možete pogledati u našoj fotogaleriji.